MMM - 2.kapitola

7. prosince 2015 v 10:32 | Marta |  Maybe Matt´s Miracle #4

2. kapitola


Matt"Vypadá osaměle," říká Emily, když mě dloubne loktem do boku. Je to žena mého bratra a je držitelem kousku mého srdce. Ale někdy jí chci dloubnout zpátky, když mě popichuje jejími vychrtlými končetinami. "Měl bys jí jít zkontrolovat," šeptá vehementně. Znova zvedá loket, popadnu ho předtím, než mě může dloubnout.
"Fajn," vyštěknu. Vstanu, pošlapu nohy mých čtyř bratrů, když pádím kolem nich. Samozřejmě jsem uprostřed řady a musím jít kolem všech z nich. Reagan, Peteova dívka, se natáhne a stiskne mi ruku, když kolem ní procházím. Miluji Reagan a Emily také. Ale Emily je o trochu víc otevřenější. Reagan je známá pro své něžné doteky a Emily je její opak.
Upravím si oblek a povytáhnu rolák, který jsem si půjčil od Logana. Dostává zadarmo oblečení od rodičů Emily, kteří vlastní Madison Avenue, luxusní oděvní společnost. Cítím se jako opice oblečená v kabátě a cylindru. Stejná jako ta, která tancuje na karnevale. Tancuj, opičko, tancuj.
Dopadnu na volné sedadlo vedle Skylar, Kendřiny nevlastní sestry a natáhnu se, abych si s ní potřásl rukou. Drží jí o sekundu déle a nevadí mi to. Vypadá unaveně. Její otec sedí vedle ní, ale stejně tak by mezi nimi mohl být oceán. Je to jen několik palců, ale dokonce i já cítím tu propast.
Potřesu si s ním rukou a bouchnu pěstí se Sethem. Seth a já jsme oba byli s jeho mámou, když zemřela. Sdíleli jsme nejtěžší okamžik v jeho životě a je to něco, na co opravdu nikdy nezapomenu.
Sledoval jsem Kendru se naposledy nadechnout a vše, na co jsem mohl myslet, bylo, jak šťastný jsem byl, že jsem to nebyl já, kdo umíral tady v posteli. Mohl jsem to tak snadno být já. Kendra a já jsme oba byli v experimentální léčbě, ale začal jsem být lepší a rakovina zmizela. Její ne.
Zemřela.
Já jsem naživu.
Podívám se na Skylar. Nevypadá vůbec jako Kendra. Kendra byla míšenec, takže měla pokožku barvy bílé kávy a nosila vlasy přírodní, ale krátké. Skylar má světlou pokožku, blond vlasy a modré oči. Má kamínky posázené brýle zastrčené na vrcholku hlavy, drží jí vlasy pryč z obličeje. Visí jí do půli zad v měkkých vlnách.
Farář začne mluvit vpředu kostela a Skylar zavírá oči. Tiskne si ruce v klíně a nemůžu říct, co se jí honí v hlavě. Přál bych si, abych to věděl.
Natáhnu se a vezmu bez přemýšlení její ruce do mých. Zastrčím naše propletené prsty na sedadlo mezi námi a jemně ji stisknu. Vzhlédne ke mně a pomalu mrká, její modré oči jsou překvapené. Ale pak zjihnou a znova na mě mrkne a tentokrát se na mě opravdu podívá. Stiskne mi ruku nazpátek a já ji nepouštím. Držím ji, dokud se naše dlaně nezačnou potit.
Jsem tak zabraný do pocitu její ruky v mé a tichého hučení od kazatele, že mě vyleká, když mě zakašlání vytrhne z mého transu. Vzhlédnu a vidím vysokého muže dívajícího se na mě spatra. Šťouchne mě do kolene. "Myslím, že jsi na mém místě," říká.
Podívám se na Skylar a je stejně šokovaná tak jako já. Vytáhne ruku z mé a otře si jí o sukni. Zvedám se kvapně a usazuje se vedle ní. Dává jí ruku kolem ramen a Skylar se nakloní, aby přitiskla rty na jeho. Je to rychlý polibek, takový, který mě nutí přemýšlet, jak často to dělá a jestli je to vždycky takový naprosto cudný.
Skvělý, teď přemýšlím nad tím, jaký je to pocit jí líbat. Do prdele. Kde se to vzalo?
Nakonec se vynáší rakev z kostela a všichni ji následujeme ke hrobu. Jsem ten, kdo nese rakev a stejně tak moji bratři. Moji bratři jsou opravdu dobří pro věci jako tahle. Nabídl jsem je, když mě pan Morgan požádal, abych to udělal.
Beru karafiát z klopy saka a pokládám ho na vrh rakve a jdu si stoupnout ke svým bratrům za dav lidí.
Emily provlékne ruku pod mou. "Kdo je ten chlap?" ptá se, kývající k muži, který stoje se Skylar.
Pokrčím rameny. "Nemám ponětí."
"Má přítele?" ptá se Reagan.
Moji bratři mlčí. Přeji si, aby Logan a Pete řekli svým holkám, aby na pár minut zmlkly a přestaly být tak zvědavé. Poklepu Emily na špičku nosu, nakrčí obličej. "Přestaň být tak zvědavá," říkám jí.
Zabalím ruku kolem Reagan a přitáhnu si jí k sobě. Mám rád, když se proti mně celá uvolní, protože když není uvolněná, je připravená sejmout mi hlavu kopem z karate. Byl jsem už předtím na špatné straně vyplašené Reagan a nijak zvlášť se tam znova dostat nechci.
"Jsi v pořádku?" ptá se tiše.
Povzdychnu si. "Myslím." Zavrtím hlavou. "Pořád nemůžu uvěřit, že je pryč," říkám.
Reagan mě políbí na tvář a pak mi přejede prstem přes rtěnku, kterou musela nechat na mé kůži. Usměje se. "Jsem ráda, že se tvůj stav zlepšil," říká tiše.
Stisknu ji. "Já taky."
Ale hovno. Cítím se provinile. Kendra po sobě zanechala tři děti.
Vidím Skylar jít k nám a Emily a Reagan ustoupí dozadu. Deseticentimetrové podpatky bot, které má Skylar na sobě, se boří do země a díky tomu klopýtne. Natáhnu ruku a chytnu ji za loket, abych jí pomohl vyrovnat se. Zastaví se přede mnou.
"Děkuji, že jsi tu s ní byl," říká Skylar tiše.
"Byla moje přítelkyně," vysvětluji. Nevím, co dalšího říct.
Podívá se mi do očí. "Měla hodně bolesti?"ptá se. Potřese hlavou. "Snažila jsem se o tom mluvit se Sethem, ale do značné míry předstírá, že neexistuji."
Zastrčím si ruce do kapes. "Co tím myslíš? Netrápí tě, nebo ano?"
Znova zavrtí hlavou. "Ne. Je perfektní. Bere jeho sestry ráno do školky a po škole je vyzvedává. Krmí je a koupe je. Nenechává mě nic dělat. Myslím, že jsem jen zástupce." Ztěžka vydechne.
Poškrábu se na hlavě. Nevím, jak jí říct to, co chci.
"Co?" delikátně nakrčí obočí.
"Kendra ho požádala, aby to pro tebe udělal jednoduchým," přiznávám. "Když umírala, řekla mu nějaké věci o tom, jak být dobrým mužem. Vždycky otevírej dveře auta. Ber si kapesník na schůzku, protože nikdy nevíš, kdy bude brečet. Nikdy ji nenech platit za večeři." Zhluboka se nadechnu. "A řekla mu, aby to udělal lehčím pro tebe."
Její ústa se otevřou, jako kdyby chtěla něco říct, ale nic nevyjde. Je oněmělá. Drží je pevně zavřené, tiskne rty k sobě. "Co dalšího mu řekla?"
"Jen normální věci o umírání," říkám jí. Bylo to duši-svírající dívat se. Nakonec jsem musel opustit pokoj, abych je nerozrušil svým vzlykáním. Zmeškal jsem díky tomu něco z toho.
"Nevím, co s těmi dětmi dělat," říká.
"Ve skutečnosti toho moc nepotřebují," říkám. "Jen abys je milovala."
"Snažím se," říká.
Chci položit ruku na zadní stranu jejích vlasů a uhladit po celé délce. Vsadím se, že jsou cítit jako hedvábí.
"Já, um, měla bych ti představit svého přítele," říká. "Chceš se s ním setkat?"
Zavrtím hlavou. Vidím ho mluvit s panem Morganem. Táta Skylar nevypadá, jako že by na něj udělal dojem.
"Když jsi, um, mě vzal za ruku…" říká. "Měla jsem ti to říct."
"Proč?" Shlédnu na ní. Je mi po ramena, dokonce i v podpatkách.
"Já, um, nechci, abys měl mylnou představu."
Tentokrát pozvednu obočí. "Proč si myslíš, že jsem tě vzal za ruku?"
Její tvář zčervená. "Nejsem si jistá," říká.
Obalím jí ruku kolem zápěstí a jemně stisknu. "Vzal jsem tě za ruce, protože se třásly," říkám. "To je všechno." Třese se i teď, ale pouštím ji.
"Oh," vydechne.
Má telefon ve své volné ruce, takže ho od ní beru a přidám sebe do adresáře. "Uděláš mi laskavost?"
Vzhlédne ke mně a pak zpátky na telefon.
"Zavolej mi, když budeš cokoliv potřebovat. Naprosto cokoliv. Slíbil jsem to jejich mámě."
"Ok," odpovídá. "Díky za všechno." Její modré oči se střetnou s mými a nikdy jsem neviděl někoho vypadat tak ztraceně. Ale pak se její oči zúží, když její pohled střelí přese mne. "Do prdele," vyhrkne najednou.
"Co?" ptám se, dívám se přes rameno směrem k místu, kde právě zastavuje sedan.
"Moje matka je tady," říká. Narovná ramena a najednou vidím jiskru, která tu ještě před chviličkou nebyla. "Můžeš na minutku pohlídat děti?" ptá se.
"Proč?"
"Prostě protože," říká. Zaskřípe zuby a vzhlédne ke mně. "Slib mi to. Ať se děje cokoliv, nenech jí nikde blízko dětí."
Co to kurva? Podívám se zpátky na sedan. Dveře se otevírají a vystupuje starší a mnohem tvrdší verze Skylar.
"Dobře…" říkám pomalu. Skylar přikývne, sebere odvahu a jde směrem k matce.
Ztuhlost jejího držení těla mě přinutila myslet na svůj čas s mámou, když mi Johnny Rickles nalepil poznámku 'kopni mě' na záda a pak sledoval, jak se mi všechny ostatní děti smějí. Moje máma zuřivě vyletěla, když to viděla. Je to pohled, který říká, že nebezpečí bude muset projít nejdřív přes ní, aby se dostalo k dětem a myslím, že jsem se právě poprvé setkal s mámou Setha, Mellie a Joey. Její jméno je Skylar Morgan a je drobná, nádherná a úžasná.
 

71 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Iva Iva | 7. prosince 2015 v 11:09 | Reagovat

Moc děkuji za skvělý překlad :-) O víkendu jsem dočetla 3 díl, tahle série je opravdu moc hezká, takže děkuji, že si ji díky tobě můžu přečíst :-)

2 Evudar Evudar | 7. prosince 2015 v 11:28 | Reagovat

Skvělé, díky za další kapitolu této skvělé serie :-)  :-)

3 galipeko galipeko | 7. prosince 2015 v 11:30 | Reagovat

dakujem :-)  :-)  :-)

4 jajana jajana | 7. prosince 2015 v 12:05 | Reagovat

Vdaka za skvelé pokračovanie :-)

5 zita zita | 7. prosince 2015 v 12:06 | Reagovat

veľmi pekne ti ďakujem za preklad a teším sa na ďalšie pokračovanie ;-)

6 Mirka Mirka | 7. prosince 2015 v 12:32 | Reagovat

Moc ti děkuji za skvělý překlad!!☺😘

7 Yanica Yanica | 7. prosince 2015 v 13:53 | Reagovat

Srdečná vďaka za reklad... :-);-)

8 Ika Ika | 7. prosince 2015 v 14:27 | Reagovat

Velmi pekne dakujem za dalsiu uzasnu kapitolu ☺

9 alecto_j alecto_j | 7. prosince 2015 v 16:32 | Reagovat

Ďakujem za preklad :-)

10 Lenka Lenka | 7. prosince 2015 v 18:22 | Reagovat

díky za překlad :-)

11 petra petra | E-mail | 7. prosince 2015 v 19:31 | Reagovat

Moc dekuji za preklad.Chtela jsem se zeptat zda se daj stahnout vsechny dily teto serie treba pomoci ulozto.Moc dekuji :-)  ;-)  :-D

12 Marta Marta | 7. prosince 2015 v 19:56 | Reagovat

[11]: Jestli chceš zaslat zatím přeložené díly, napiš mi email sem do komentáře, tyto knížky na uložto dávat nebudeme.

13 Gabo Gabo | 7. prosince 2015 v 21:55 | Reagovat

Ďakujeeem :-)  :-)

14 Petra Petra | E-mail | 8. prosince 2015 v 7:07 | Reagovat

Moc dekuji za tvou odpoved mohla bych poprosit i o zaslani uz prelozenych knizek z teto serie od Tammy Falkner.Dekuji moc.Petra :-)  ;-)

15 Jana Jana | 8. prosince 2015 v 7:27 | Reagovat

Díky moc :-)

16 petra petra | E-mail | 9. prosince 2015 v 5:11 | Reagovat

Moc dekuji za zaslani knizek :-)  :-) .Petra :-D

17 Marta Marta | 9. prosince 2015 v 9:35 | Reagovat

[16]: není zač :-D

18 ada ada | 27. prosince 2015 v 17:50 | Reagovat

vďaka:)

19 a a | 29. prosince 2015 v 20:23 | Reagovat

Ďakujem :-)

20 Jára Jára | E-mail | 2. března 2017 v 20:03 | Reagovat

Přečetla jsem první a druhý díl bratří Reedů a moc se mi líbily,ale další díly nemohu nikde najít,bylo by možné mi je poslat?

21 Zdenka Zdenka | E-mail | 6. března 2017 v 8:39 | Reagovat

Chci se zeptat lze někde získat celou sérii bratru Reedů myslím tím všechny knihy asi je jich 15. Pokud možno v přeložené v češtině. Jsou úžasné. Pod kůží i V srdci mě úplně dostalo. Pokud by bylo možno je objednat tak dejte mi vědět kde. Díky

22 Veronika Veronika | E-mail | 15. listopadu 2017 v 1:02 | Reagovat

[12]: Mohla bych poprosit o prelozene knizky od Tammy Falkner? moc diky :-)

23 Lenka Lenka | E-mail | 15. listopadu 2017 v 20:16 | Reagovat

Ahoj mohla bych poprosit o přeložené knížky od Tammy Falkner.Děkuji

24 Larryson Larryson | E-mail | Web | 16. května 2018 v 16:47 | Reagovat

http://catalinchiru.ro/component/k2/itemlist/user/21137  сериал про 2015 смотреть онлайн   лучшие мультфильм 2014 2015 смотреть онлайн  http://www.newtechtraining.net/component/k2/itemlist/user/95673

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama